Kuchnie gazowo – elektryczne

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo szeroki wybór kuchenek gazowo – elektrycznych, w skład których najczęściej wchodzą płyty gazowe oraz elektryczny piekarnik. Kuchenki tego rodzaju oferowane są przez wielu producentów, między innymi przez takie marki, jak Mastercook, Bosch oraz Amica.

Zanim dokonamy wyboru oraz zakupu kuchenki gazowo – elektrycznej, musimy wiedzieć, że jej podłączenie będzie musiał wykonać tylko i wyłącznie fachowy instalator. Należy pamiętać, że w pobliżu takiej kuchenki powinno się znajdować gniazdko elektryczne, w przeciwnym bowiem razie nie będzie możliwości prawidłowego podłączenia urządzenia. Co do rodzaju gniazdka, powinno wystarczyć gniazdko jednofazowe z uziemieniem – do niego należy podłączyć przewód zasilający.

Dobrze jest także wybrać konkretny model kuchenki, zwłaszcza, że rozmaici producenci tego rodzaju sprzętów oferują nam coraz nowocześniejsze kuchenki, o ciekawej estetyce oraz o wielu innowacyjnych udogodnieniach. Dlatego być może w podjęciu ostatecznej decyzji zainteresuje nas ranking kuchenek gazowych.

Osobom ceniącym nowoczesne rozwiązania, można również polecić płyty kuchenne elektryczno – gazowe. W przypadku instalacji takiej kuchenki wymagany jest jedynie oddzielny obwód elektryczny, który dodatkowo będzie posiadał właściwy bezpiecznik. Niezbędne jest także oczywiście gniazdko z uziemieniem.

Poszukując właściwej kuchenki gazowo – elektrycznej, na pewno warto zwrócić uwagę głównie na jej funkcjonalność. W sprzedaży możemy dzisiaj znaleźć wiele ciekawych modeli. Wiele z nich daje nam możliwość korzystania z najróżnorodniejszych opcji, na przykład takich jak grill czy rozmrażanie. Są to z całą pewnością funkcje, które zostaną docenione przez nowoczesne gospodynie domowe, ceniące sobie czas podczas przygotowywania posiłków.

Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem, o którym warto wiedzieć, jest wyposażenie kuchenki w specjalne pokrywy szklane. Dzięki takim pokrywom można nie tylko szybko i łatwo wyczyścić kuchenkę z zabrudzeń, ale również skutecznie zabezpieczyć palniki przed dziećmi. Niektóre kuchenki gazowo – elektryczne ponadto posiadają nowoczesne zapalarki w pokrętłach, dzięki której płomień otrzymasz już po przekręceniu pokrętła.

retro kuchnia gazowa