Benzynowe kuchenki turystyczne

Miłośnikom biwakowania z całą pewnością do gustu przypadną małe i niezwykle praktyczne benzynowe kuchenki turystyczne. W sprzedaży można dzisiaj znaleźć kilka różnego rodzaju kuchenek turystycznych, wśród których warto wyróżnić kuchenki gazowe, kuchenki na paliwa stałe, na różne paliwa ciekłe oraz kuchenki elektryczne. Niektórzy producenci oferują również kociołki na ognisko, które także mają spore grono zwolenników.

Turystyczne kuchenki benzynowe są szczególnie popularne. To najczęściej małe kuchenki dwupalnikowe, które wykorzystują jako paliwo benzynę. Sprzęty te są niezwykle wydajne, umożliwiają szybkie przygotowanie ciepłego posiłku. W ofercie kuchenek benzynowych możemy dzisiaj znaleźć zarówno kuchenki z pompką, jak i tak zwane benzynowe kuchenki samoprężne.

W kuchenkach z mechanizmem samoprężnym, ciśnienie wytwarzane jest w szczególny sposób, mianowicie przed podgrzanie zbiornika z paliwem. Oczywiście benzynowe kuchenki są nieco droższe od tradycyjnych urządzeń tego typu, są również od nich zdecydowanie cięższe.

Zaletą kuchenek benzynowych jest natomiast fakt, że wykorzystują one ogólnodostępne paliwo, więc praktycznie wszędzie, zarówno na kempingu, jak i na biwaku, można taką kuchenkę użyć do przyrządzenia szybkiego posiłku. Nie nadają się one natomiast do rozpalania w namiocie i o tym należy szczególnie pamiętać.

W sprzedaży możemy znaleźć również elektryczne kuchenki turystyczne. Najlepiej sprawdzą się one oczywiście wszędzie tam, gdzie będzie znajdował się dostęp do sieci elektrycznej, na przykład w domkach letniskowych. Na górskie wędrówki kuchenki tej jednak nie można polecić, wówczas o wiele lepiej może sprawdzić się kuchenka gazowa bądź benzynowa.

Jeśli zdecydujemy się na wybór kuchenki turystycznej, wówczas szczególną uwagę musimy zwrócić również na jej rozmiar. Wiadomo, im mniejsza i lżejsza będzie nasza kuchenka, tym mniej kłopotów będzie nam sprawiać w czasie podróżowania. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzą się kuchenki na paliwa stałe, które są najbardziej kompaktowe i odznaczają się niewielkimi gabarytami.

retro kuchnia gazowa

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17346 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/benzynowe-kuchenki-turystyczne/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-includes/functions.php(3719): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_ in /home/reklama/public_html/darek.vipserv.org/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435